Adacor Sklep i Hurtownia Naczyń

Koszyk 0
0,00 zł

GLOBAL

Noże GLOBAL prosto z Japonii

GLOBAL - ostre noże japońskieGlobal noże kuchenne zostały po raz pierwszy zaprojektowane w 1985 roku przez kreatywnego wizjonera Komin Yamada. Kiedy Yamada otrzymał zlecenie na to zadanie, jego zadaniem było opracowanie nowej serii rewolucyjnych noży, wykorzystujących najlepsze dostępne materiały i najnowsze techniki produkcji. Miał zaprojektować serię noży kuchennych, które spodobałyby się zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim kucharzom, były wygodne i łatwe w obsłudze oraz spełniały najbardziej wymagające wymagania.

Precyzyjnie wykonane noże

Yoshikin używa własnej zastrzeżonej stali nierdzewnej o nazwie CROMOVA 18 Stainless Steel, która została zaprojektowana wyłącznie dla noży Global. Ta stal jest wystarczająco twarda dla noży, aby utrzymać ostrą krawędź tnącą przez długi czas, a jednocześnie wystarczająco miękką, aby nie była zbyt trudna do ostrzenia. CRO w CROMOVA 18 oznacza chrom, a 18 to procent chromu w stali. Ten wysoki procent chromu przyczynia się do doskonałej odporności Global na plamy.

Wyjątkowe ostrze noży GLOBAL

Dwie najbardziej innowacyjne cechy noży GLOBAL to ich przewaga i sposób, w jaki są zrównoważone. Najważniejszą cechą każdego noża jest jego krawędź, a krawędź GLOBAL jest naprawdę jego znakiem rozpoznawczym. Większość noży GLOBAL jest ostrzona lub szlifowana po obu stronach ostrza, podobnie jak noże w stylu zachodnim. Jednakże, ich krawędzie są szlifowane stromo do punktu, jak pokazano na rysunku, i do kąta ostrego. Jest to przeciwieństwo zachodnich lub europejskich noży, które używają skośnej krawędzi. Prosta krawędź powoduje, że nóż jest znacznie ostrzejszy. Krawędź noża GLOBAL jest tak duża, że ​​jest łatwo widoczna gołym okiem i wystaje o ćwierć cala lub więcej z czubka noża. Często pyta się, dlaczego noże GLOBAL pozostają ostre tak długo bez ostrzenia. Połączenie elementów molibden i wanad jest jednym z powodów, ale także odwołuje się do diagramów powyżej prostej krawędzi względem skośnej krawędzi.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. Ceramiczna ostrzałka wodna do noży MINOSHARP
  Stan w magazynie: 1
  232,00 zł
 2. Nóż kuchenny szefa kuchni 24cm Japan G-16 GLOBAL
  Stan w magazynie: 1
  597,01 zł
 3. Nóż szefa kuchni 20 cm Japan G-2 GLOBAL
  Stan w magazynie: 1
  399,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę