Darmowa dostawa

Szklanki na nóżce i pokale do piwa Krosno, Luminarc

Produkty 1 do 36 z 37

  1. 1
  2. 2

Produkty 1 do 36 z 37

  1. 1
  2. 2

Pokale i szklanki do piwa

Szkło dopasowane do każdego rodzaju piwa.

W zależności od rodzaju piwa, podawane jest ono w pokalach znacznie różniących się od siebie kształtem. Odpowiednio dobrane szkło pozwoli wydobyć z napoju najlepszy smak. Piwo ciemne powinno pić się z pokali o szerokim denku, zwężającym się ku górze, piwa rzemieślnicze czy pszeniczne ze szklanek o szerokiej czaszy. Natomiast kieliszki na wysokiej nóżce, których najszerszą częścią jest środek, a czasza wąska, dzięki swej budowie wydobywa najdelikatniejsze aromaty owocowe lub cytrusowe z piw smakowych.

Zaprojektowane w oparciu o najnowsze światowe trendy, w stylowych opakowaniach pokale idealnie nadają się na prezent dla każdego degustatora piwa i nie tylko.

Gdy chcemy ochłodzić się w upalny dzień lub zrelaksować po dniu w pracy, czy nawet spotkać się ze znajomymi, powinniśmy mieć odpowiednie szkło, z którego skosztujemy idealnego na takie okazje, piwa. By uniknąć picia z butelki czy puszki, warto zaopatrzyć się w specjalnie do tego przygotowane pokale lub szklanki do piwa. Zaczęły one obecnie wypierać popularniejsze dotychczas kufle. Są często poręczniejsze, lżejsze, wiele różnych form pozwala dopasować rodzaj szkła do rodzaju pitego piwa. By smakowało jak najlepiej oraz zbytnio się nie pieniło, piwo należy nalewać po ściance naczynia. Jest to również wskazane przy niektórych jego gatunkach bowiem w ten sposób trunek natlenia się, co uwalnia w pełni jego aromat.

Ciekawa stylistyka oraz zróżnicowanie pozwolą dobrać pokale, szklanki czy kieliszki do wystroju każdej jadalni. Oferowane przez nas zestawy szkła przeznaczonego do piwa, są nieodłączną częścią wyposażenia każdej restauracji oraz obowiązkowym elementem zastawy stołowej.