Darmowa dostawa

garnki do gotowania na parze, szybkowary

Produkty 1 do 36 z 90

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Produkty 1 do 36 z 90

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Zestawy garnków, Garnki do gotowania na parze, Szybkowary

Super zestawy garnków i rondli ze stali różne wielkości

Garnki do gotowania dla całej rodziny, przystosowane do kuchni indukcyjnych i gazowych. W ofercie garnki emaliowane, garnki ze stali nierdzewnej wysokiej jakości dla gastronomii. Czołowe marki producentów takich jak Gerlach, Fiskars, SSW i wiele innych. Idealny pomysł na prezent.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni stanowią garnki i rondle. Przygotowanie żadnego posiłku nie może się bez nich obejść. Obecnie dostępne garnki na rynku charakteryzuje duża różnorodność. W naszym sklepie mogą Państwo wybierać w bogatym asortymencie. Mamy dostępne garnki na sztuki jak i w komplecie. Garnki z powłoką ceramiczną, całostalowe, jak i emaliowane. Materiały użyte do ich produkcji stanowią wieloraką gamę począwszy od stali pokrywane emalią, odlewanego aluminium skończywszy na garnkach wykonanych ze stali nierdzewnej z mieszanką niklu, który utwardza stal i sprawia, iż jej parametry odporności na korozję są dużo wyższe.

Wybierając dobre garnki musimy się zasugerować również ilością warstw dna- im większa ilość tym garnki się dłużej nagrzewają, ale także dłużej trzymają ciepło. Standardowa ilość warstw dna to 3. oczywiście w ofercie posiadamy garnki, które mają większą ilość warstw, a nawet te które posiadają specjalne dyski, które jeszcze lepiej przekazują ciepło do kuchenki.

Odnośnie kuchenki przy wyborze musimy również dopasować garnki do kuchenki jaką posiadamy. W przypadku płyt indukcyjnych ważne jest aby spód garnka wykonany był ze stali ferromagnetycznej tzn. takiej, aby przyciągał ją magnes. Ważne jest także dopasowanie średnicy garnka do właściwego palnika co redukuje straty energii.

Większość garnków znajdujących się w naszym sklepie internetowym nadaje się do użytku w zmywarce- trzeba oczywiście pamiętać, że mimo stal w nazwie „nierdzewna” nie oznacza to iż nie skoroduje. Tak więc po umyciu w zmywarce należy garnki osuszyć.

Osobną rodzinę garnków stanowią szybkowary tzn. garnki w których gotujemy pod ciśnieniem. Sprawia to iż czas przygotowania potraw znacznie się skraca. Szybkowary dostępne w naszym sklepie są w pełni bezpieczne posiadają zabezpieczenie pozwalające na szybkie obniżenie ciśnienia w szybkowarze.

W ofercie nasz sklep posiada szybkowary tradycyjne tzw. tureckie oraz te bardziej nowoczesne- szybkowary szczękowe, które są znacznie łatwiejsze w użytkowaniu oraz posiadają regulację ciśnienia roboczego.

Większość dostępnych u nas garnków, rondli, bądź zestawów garnków posiada pokrywy w komplecie idealnie dopasowane do garnka wykonana ze szkła hartowanego lub z metalu.

Wskazówka na koniec. Gotując w garnkach wykonanych ze stali chromowo-niklowej 18/10 starajmy się używać soli dopiero przy zagotowaniu wody- ograniczy to występowanie plam wewnątrz garnków.