Garnki

Produkty 1-12 z 57

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 57

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Zestawy garnków, Garnki do gotowania na parze, Szybkowary

Najlepsze zestawy garnków i rondli ze stali różnej wielkości

Garnki do gotowania dla całej rodziny, przystosowane do kuchni indukcyjnych i gazowych. W naszej ofercie posiadamy garnki emaliowane, garnki ze stali nierdzewnej, wysokiej jakości dla gastronomii. Czołowe serie producentów takich jak Gerlach, Fiskars, SSW i wiele innych. Stanowią dealny pomysł na prezent.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni są garnki i rondle. Są nieodzownym elementem przygotowywania większości posiłków. Obecnie dostępne garnki na rynku charakteryzują się dużą różnorodnością. W naszym sklepie posiadamy szeroki asortyment produktów niezbędnych w kuchni. Mamy dostępne garnki na sztuki jak i w komplecie. Garnki z powłoką ceramiczną, całostalowe, jak i emaliowane. Materiały użyte do ich produkcji stanowią wieloraką gamę począwszy od stali, pokrywane emalią, odlewane z aluminium na garnkach wykonanych ze stali nierdzewnej z mieszanką niklu skończywszy. Utwardza on stal i sprawia, że jej parametry odporności na korozję są dużo wyższe.

Wybierając dobre garnki musimy się zasugerować również ilością warstw dna - im większa ilość tym garnki dłużej się nagrzewają, ale także dłużej trzymają ciepło. Standardowa ilość warstw dna to 3. W ofercie posiadamy jednak garnki, które mają większą ilość warstw, a nawet te, które wyposażnoe są w specjalne dyski, jeszcze lepiej przekazujące ciepło z kuchenki.

Niezywkle istotne jest by dopasować garnki, które zamierzamy zakupić, do rodzaju kuchenki jaką posiadamy.. W przypadku płyt indukcyjnych ważne jest aby spód garnka wykonany był ze stali ferromagnetycznej tzn. takiej, która przyciągana jest przez magnes. Istotną cechą jest również średnica garnka, którą warto dopasować do średnicy właściwego palnika, redukuje to straty energii.

Większość garnków znajdujących się w naszym sklepie internetowym można bez obaw myć w zmywarce. Trzeba oczywiście pamiętać, że mimo iż stal posiada w nazwie „nierdzewna” nie oznacza to, że nie skoroduje. Tak więc po umyciu w zmywarce należy garnki osuszyć.

Osobną rodzinę garnków stanowią szybkowary, czyli garnki, w których gotujemy pod ciśnieniem. Sprawia to iż czas przygotowania potraw znacznie się skraca. Szybkowary dostępne w naszym sklepie są w pełni bezpieczne, posiadają zabezpieczenie pozwalające na szybkie obniżenie ciśnienia w szybkowarze.

W ofercie nasz sklep posiada szybkowary tradycyjne tzw. tureckie oraz te bardziej nowoczesne- szybkowary szczękowe, które są znacznie łatwiejsze w użytkowaniu oraz posiadają regulację ciśnienia roboczego.

Większość dostępnych u nas garnków, rondli, bądź zestawów garnków posiada pokrywy w komplecie idealnie dopasowane do garnka.W większości są wykonane ze szkła hartowanego lub z metalu.

Wskazówka na koniec. Gotując w garnkach wykonanych ze stali chromowo-niklowej 18/10 starajmy się używać soli dopiero przy zagotowaniu wody- ograniczy to występowanie plam wewnątrz garnków.

Back to Top