Szkło stołowe

Produkty 1-12 z 429

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 429

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Szkło stołowe dla domu.

Szkło stołowe to bardzo szerokie pojęcie całego asortymentu związanego z rożnego rodzaju kieliszkami, szklankami, karafkami i zestawami wykonanymi ze szkła sodowego oraz jego pochodnymi. Jak wiadomo żaden stół w jadalni nie obejdzie się bez tego rodzaju asortymentu, a jego podstawą są z pewnością szklanki. Używane są one nie tylko do spożywania różnych płynów ale także do odmierzania porcji lub pełnią role dekoracyjną. Rozróżniamy tu kilka rodzajów materiału z jakich są produkowane najbardziej popularne to szkło hartowane - nadaje się idealnie to wszelkiego rodzaju napoi gorących min. herbaty, kawy itp. Następnym materiałem jest szkło nie hartowane, tworzone są z niego szklanki niskie oraz wysokie do drinków, whisky, koktajli itp. Szklanki mogą być produkowane przez tzw. automat czyli mamy tutaj do czynienia w pełni zautomatyzowanym procesem produkcji co w znacznym stopniu wpływa na obniżenie ceny finalnego produktu. Szklanki ręcznie robione czyli tzw. "handmade" cechują się znacznie większym kosztem produkcji za czym idzie większa pieczołowitość ich wytwarzania oraz w dużym stopniu unikatowość szklanki.

Kieliszki

Jeśli chodzi o kieliszki to temat jest znacznie bardzie obszerny. Materiał wykorzystywany jest identyczny jak w szklankach ale różnorodność form i kształtów i pojemności jest dużo większa. Zacznijmy od kieliszków do wina teoretycznie każdy gatunek wina ma dopasowany do siebie kieliszek - bugund, tokaj albo chardonnay -każdy z nich będzie różnił się wysokością pojemnością i średnicą kieliszka. Dla tego też najlepiej dopasowywać kieliszek po kolorze wina jaki chcemy z niego spożywać. I tu mamy wino czerwone i białe. Wino czerwone zwykle ciężkie potrzebuje odpowiednie areacji czyli kontaktu z powietrzem zmusza nas to do podawania wina wcześniej poddanego dekantacji w dekanterze lub w kieliszku o dużej średnicy czaszy- co pozwoli winu uzyskać właściwy aromat i smak. Wino białe lekkie możemy podawać w kieliszkach wąskich, a nawet w kieliszkach przeznaczonych do podawania szampana ponieważ kontakt z powietrzem jest niewskazany. Kolejnym typem kieliszków są kieliszki do wody typu goblet. Charakteryzuje je zwykle szeroka okrągła czasza i duże rozmiary kieliszków.

Szkło do piwa

Coś dla Panów to z pewnością szkło do piwa. Rozróżniamy tu wiele wzorów, form oraz kształtów z zależności od gatunku serwowanego piwa.Wyróżniamy kieliszki do piwa ciemnego, smukłe pokale do piwa jasnego, kieliszki specjalne do piwa rzemieślniczego. Kultura picia piwa ciągle się rozwija dla tego tez dobrze dobrane kieliszki będą świetnym prezentem dla koneserów tego trunku. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów Polskiej huty w Krośnie, która jest wiodącym liderem na europejskim rynku jeśli chodzi o produkcję szkła stołowego.

W naszym sklepie z pewnością wybierzesz coś dla siebie posiadamy zarówno szkło do użytku domowego jak i dla HORECA, szeroki wybór wzorów oraz rozmiarów oraz atrakcyjne ceny.

Back to Top