Kryształ

Produkty 1-12 z 15

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 15

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Szkło kryształowe, naczynia, kieliszki, karafki Bohemia

Czym różni się szkło kryształowe od szkła zwykłego? Jest to ważne pytanie gdy decydujemy się na zakup zastawy do domu bądź lokalu. Między tymi dwoma gatunkami szkła jest kilka zasadniczych różnic. Szkło zwykłe wykorzystywane jest w większości do produkcji wyrobów codziennego użytku, takich jak szklanki, miski, talerze czy nawet okulary.  Najpopularniejszym rodzajem szkła jest sodowo-wapniowe, to z którym mamy kontakt najczęściej. Jest stosunkowo wytrzymałe, tanie w produkcji oraz powszechne.

Kryształ natomiast to szkło zawierające pewną ilość tlenku ołowiu, od 18% do nawet 80%. Właśnie ołów nadaje temu szkłu wyjątkowe właściwości. Dzięki jego zawartości materiał zyskuje szczególny blask, co czyni go świetnym do produkcji wyrobów dekoracyjnych. Kryształ na głębokich szlifach rozprasza światło w wyjątkowy sposób, co jest kolejną zaletą jeśli chodzi o aspekt dekoracyjny. Przez to, że jest bardziej miękki niż zwykłe szkło, jest łatwiejszym materiałem do rzeźbienia. Stosowany jest głównie do produkcji zastaw ozdobnych. Rzeźbionych kieliszków do wina czy szampana, karafek i szklanek do whisky, kieliszków do wódki.

Wszystkie z wyżej wymienionych produktów znajdą Państwo w naszej ofercie. Szkło kryształowe czeskiej marki Bohemia to najwyższa półka szkła ołowiowego. Cechuje się ono niespotykanym designem, oryginalnym wykończeniem oraz pakowane jest fabrycznie w eleganckie kartony. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w wyrobie szkła kryształowego co przekłada się na jego najwyższą jakość oraz staranność wykonania. W naszym asortymencie znajdą Państwo różne wzory kieliszków do wina, karafek oraz szklanek do whisky a także misy, dzbanki oraz wazy. Pozwoli to dobrać każdemu, nawet najbardziej wymagającemu klientowi szkło, które dopełni wystrój kuchni czy jadalni.

 

Back to Top