Adacor Sklep i Hurtownia Naczyń

Sztućce

Zestawy sztućców, sztućce na sztuki.

Widelce, łyżki i łyżeczki do kawy / herbaty, noże stołowe do jadalni.

Nieodłącznym elementem dobrze zastawionego są wszelkiego rodzaju sztućce niezbędne do tego aby w pełni cieszyć się i delektować spożywanymi daniami. Wyróżniamy wiele rodzajów sztućców od tych podstawowych, które posiada chyba każdy z nas w swojej kuchni czyli mowa tu o nożach stołowych, widelcach, łyżkach oraz łyżeczkach, do sztućców, które znacznie rzadziej są przez nas używane ponieważ są one specjalnie stworzone do określonych typów spożywanych produktów min. chodzi tu o sztućce do ryb, homarów, ślimaków itp.

Sztućce dzielimy również poprzez materiał z jakiego zostały wykonane, a są wykonywane z bardzo wielu materiałów począwszy od złota skończywszy na drewnie. Najbardziej popularne są oczywiście sztućce stalowe. Jest materiał wręcz idealny to tego rodzaju przedmiotów. Jest trwały, łatwo go wyczyścić, nie jest porowaty co zapewnia optymalną higienę spożywania posiłków, a dzięki temu że łatwo łączy się z innymi metalami poprzez różne stopy, można dodatkowo polepszyć jego właściwości. Większość sztućców posiada dodatek chromu w ilości 18 proc wagi całego stopu. Zapewnia to optymalną wytrzymałość na korozję co jest niezwykle ważne ponieważ sztućce dużą ilość czasu spędzają w środowisku wilgotnym. Następnym dodatkiem, który znacząco wpływa na jakość oraz wydłuża żywotność sztućców jest nikiel, który zwykle dodawany jest w ilości 8 proc do stopu stali. Ma on niezwykłe wartości utwardzające więc nawet najcieńsze sztućce ciężko będzie zgiąć. Niestety ma on też negatywną cechę mianowicie jest silnym alergenem, a większość ludzi nawet nie wie, że jest na niego uczulona. Najlepszym materiałem dla alergików jest za to srebro. Sztućce są wykonywane całościowe z tego właśnie materiału, bądź jedynie powlekane delikatną warstwą poprzez srebrzenie. Sztućce srebrne są zwykle robione ręcznie co w powiązaniu z drogim materiałem powoduje iż stać na nie jedynie nielicznych.

Nasza firma oferuje Państwu szeroką paletę sztućców wielu producentów min. firmy Gerlach - polskiego giganta, które sztućce można znaleźć w prawie każdym polskim domu, firma posiada 300 letnia historię produkcji sztućców. Do dnia dzisiejszego oferuje sztućce wyjątkowej jakości sygnowane wieczystą gwarancją producenta. Do wyboru sztućce w wielu wzorach wykonane ze stali chromowano niklowane. Wyjątkowy design sztućców uchwycony w seriach takich jak: Celestia, Mango ,Antica, Flames, Retro, Barok, Virga, Valor, Symfonia, Horizon, Muza został wielokrotnie doceniony na wielu konkursach polskich i zagranicznych zdobywając tytuły najbardziej designerskich sztućców.

B&M to polski dystrybutor sztućców włoskiego producenta, przeznaczonych głównie dla gastronomii oferujący sztućce dobrej jakości w przystępnej cenie. Idealnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju kawiarniach i restauracjach są trwałe łatwe w użytkowaniu myciu i konserwacji. Takie serie jak B&M Florencja czy B&M London od wielu lat świetnie się sprawdzają na stołówkach szkolnych oraz wszelkiego rodzaju gastronomii gdzie wymagana jest dobra jakość w przystępnej cenie.

Serdecznie zapraszamy do zakupu sztućców w naszym sklepie służymy fachowym doradztwem oraz obsługą na najwyższym poziomie.

Sztućce dla gastronomii

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 231

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 231

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Strona