Darmowa dostawa

Patelnie stalowe i ceramiczne na kuchenki indukcyjne, gazowe i elektryczne

Produkty 1 do 36 z 100

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Produkty 1 do 36 z 100

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Patelnie woki stalowe, ceramiczne, aluminiowe znanych marek Gerlach, Fiskars, SSW

Patelnie na indukcję, kuchenki gazowe i kuchenki elektryczne.

Chyba w każdym Polskim domu spotkamy się z wyposażeniem kuchni, które stanowią patelnie. Szeroka gama tych produktów sprawi iż każdy znajdzie idealna patelnie w 100 proc. spełniającą jego wymagania. Patelnie wytwarzane są z wielorakich materiałów min. patelnie aluminiowe - najpopularniejsze patelnie z odlewów aluminium, patelnie stalowe oraz patelnie żeliwne - które są najbardziej trwałe ale też najdroższe.

Jaką patelnię wybrać?

Wszystkie patelnie mają i plusy i minusy. Zaczynając od patelni aluminiowych wielką zaletą tego tworzywa jest to iż świetnie przewodzi ciepło, patelnie aluminiowe szybko się nagrzewają, utrzymują wysoką temperaturę smażenia, są trwałe i lekkie. Patelnie także są dość tanie oraz posiadają dużą różnorodność powłok powlekających, które zapobiegają przypalaniu się smażonych potraw oraz umożliwiają stosowanie ograniczonej ilość tłuszczu co korzystnie odbija się na naszym zdrowiu. Główne powłoki patelni to: ceramiczne, marmurkowe teflonowe oraz inne w zależności od firm produkujących np. firma Fiskars stosuje powłoki HARDTec oraz HARDTec superior. Minusem jest to iż patelnie aluminiowe muszą być powlekane ponieważ kontakt jedzenia z aluminium może powodować przedostawanie się do niego szkodliwych związków. Powoduje to iż patelnie aluminiowe są dość krótkotrwałe, jeśli zarysujemy powłokę patelni powinniśmy ją wymienić. Kolejnym minusem jest aluminium jest to iż nie jest ferromagnetyczne co oznacza że bez specjalnego dysku umieszczonego we dnie nie będzie działała na kuchence indukcyjnej.

Jeśli chodzi o patelnie stalowe to z pewnością będą nam dłużej służyły nawet zerwanie powleczenia nie spowoduje iż ta patelnia będzie w jakikolwiek sposób niebezpieczna dla naszego zdrowia. Po prostu smażone dania mogą do niej przywierać - i tu jest duży minus ponieważ zakup patelni typowej kucharskiej cało stalowej lub tzw cygańskiej będzie się wiązał z tym iż przy całym okresie obróbki cieplnej dania jesteśmy zmuszeni kontrolować je aby się nie przypaliło oraz stosujemy znacznie więcej tłuszczu. Wszystkie patelnie stalowe nadają się na kuchenkę indukcyjną - chyba, że mają krzywe dno - to kuchenka może ich nie wykryć.

Kolejną grupę patelni stanowią patelnie żeliwne cenione od dawna za swoją niezwykłą wytrzymałość. Są one dość drogą opcja ponieważ dobre patelnie żeliwne zaczynają się od kwot powyżej 300 zł ale ta inwestycja szybko się zwraca ponieważ patelnie żeliwne są długowieczne. Dużym minusem żeliwa jest stosowanie go na kuchenkach indukcyjnych, tzn można stosować ale należy bardzo uważać ponieważ patelnia nawet na niskiej mocy nagrzewa się w 15-20 sekund, a przy większej mocy może nagrzać się do wielkie wartości.

Wśród wszystkich wcześniej wymienionych patelni rozróżnionych według materiału, możemy także sklasyfikować patelnie wg. rodzaju.

Wyróżniamy patelnie tradycyjnie zwykle występujące w rozmiarach 14,20,24,28,32 cm - typowe rozmiary do zastosowań domowych oraz patelnie 32 + - do zastosowań w gastronomii.

Patelnie grillowe - idealnie do zdrowego smażenia beztłuszczowego posiadają specjalne ryflowanie, które utrzymują smażone mięso bądź warzywa na pewnej wysokości co powoduje efekt grillowania oraz wytapiania się tłuszczu ze smażonej potrawy.

Woki - te patelnie zawędrowały do nas ze wschodu ze względu na swoją budowę tj. małe dno z jednocześnie wydłużonymi ściankami pozwalają na przyrządzanie w tym samym czasie całego dania ponieważ wok w różnych miejscach utrzymuje różną temperaturę co pozwala na jednoczesne smażenie np. mięsa i warzyw.

Patelnie do serwowania - są to patelnie idealne do duszenie potraw zwykle można w nich także zapiekać potrawy. Zwykle posiadają rączki takie jak znajdują się w garnkach co pozwala wystawić patelnię bezpośrednio na stół po skończonym gotowaniu i bezpośrednio z niej serwować danie.

Szeroki wybór patelni i woków znajdą Państwo w naszym sklepie w dziale “patelnie i woki”

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą